GALÉRIA

Týždeň mozgu: vedomostno-zábavné dopoludnie

V rámci týždňa mozgu si Zariadenie sociálnych služieb Detvan pripravilo vedomostno-zábavné dopoludnie pre prijímateľov ZSS Detvan a ZSS Detvan, Piešť a žiakov ŠZŠ pre žiakov s TP a Súkromnej spojenej školy v Detve. Súťažné úlohy preverili nielen vedomosti súťažiacich, ale aj ich zmysly, pamäť a zručnosti. I napriek niektorým zdanlivo náročným úlohám sa všetci zabavili a odniesli si symbolické ceny.

Ďakujeme veľmi pekne za príjemne strávené dopoludnie.

Návšteva mestskej knižnice v Detve

Marec je mesiacom knihy. V rámci, ktorého sme navštívili Mestskú knižnicu v Detve. Počas našej návštevy sme sa od pani knihovníčky dozvedeli  nielen zaujímavé informácie o knižnici, o jej histórii a vzniku, ale mali sme možnosť stráviť čas pri dobrej knihe a na záver sme si zo sebou odniesli aj suvenír v podobe záložky do knihy a omaľovánky.

Za príjemne strávený čas srdečne ĎAKUJEME ! 😊

Karneval – 2024

Tento rok bol karneval plný krásnych masiek, dobrej hudby a zábavy. Okrem iného sme si zasúťažili v troch disciplínach, z ktorých vzišlo niekoľko výhercov. Dostali sme zaujímavé ceny a na záver sme si zamaškrtili na chutnom občerstvení.

Už sa nevieme dočkať o rok 😊

Beseda s príslušníkmi PZ mesta Detva

05.03.2024 v dopoludňajších hodinách sa u nás konala beseda s príslušníkmi PZ mesta Detva. Beseda s p. policajtami bola pre nás všetkých veľmi prínosná i poučná zároveň. Mali sme možnosť dozvedieť sa niečo nové  o práci polície, ochrane verejného poriadku, objasňovaní priestupkov a ľudských právach. V priebehu besedy sme poniektorí na vlastnej koži otestovali dräger –  alkohol tester, ktorý policajti používajú pri výkone svojej práce.

Za príjemné dopoludnie plné užitočných informácií ĎAKUJEME ! 😊

Posvätenie adventného venca 2023

Do adventného obdobia a blížiacich sa Vianoc sme vstúpili tradične posvätením venca. Za jeho posvätenie ďakujeme p. kaplánovi Mgr. Adamovi Murkovi.

Návšteva Super ZOO v Detve

Dňa 13. 12. sme navštívili predajňu Super ZOO v Detve, kde nás privítal milí a ochotní personál. Ukázali nám zvieratká, ktoré tam majú, čo to nám o nich povedali a mohli sme ich aj nakŕmiť, pohladkať a dokonca si na rukách podržať aj hada. Odniesli sme si aj milé darčeky. Za takúto možnosť návštevy veľmi pekne ďakujeme.

Mikuláš v DSS – časť štvrtá

Po množstve neobyčajných zážitkov si niektorí pospali a iní pokračovali v tvorivej mikulášskej činnosti. Za spríjemnenie Mikulášskeho dňa všetkým darcom úprimne ďakujeme!

Mikuláš v DSS – časť tretia

Tretím mikulášskym prekvapením boli sladkosti od anonymného darcu, ktoré rozdal náš Andrej.

 

Mikuláš v DSS – časť druhá

Hneď po dobrom obede nás prekvapil druhý Mikuláš z Banskej Bystrice. V sprievode pani poslankyne BBSK Ing. Mgr. Boženy Kováčovej, MHA a vedúceho oddelenia sociálnych služieb BBSK JUDr. Jána Michalského nás navštívil pán predseda BBSK Mgr. Ondrej Lunter. Všetci v DSS sa potešili mikulášskym balíčkom.

Mikuláš v DSS – časť prvá

Už o desiatej nás prekvapil prvý Mikuláš zo Spojenej strednej školy v Detve. Prišiel v sprievode dvoch anjelikov s plnými sánkami balíčkov.

Divadielko „Janko Hraško“

Dňa 28.11.2023 v dopoludňajších hodinách sme sa vďaka komornému divadlu Portál Prešov preniesli do rozprávkového sveta, v ktorom bol hlavnou postavou Janko Hraško. Predstavenie nám prinieslo plno vtipných a hudobných scén, za ktoré ďakujeme.